• Subcribe to Our RSS Feed

Moja hodowla

 Na początku chciałbym przywitać Wszystkie osoby odwiedzające moją stronę!

Nazywam się Rafał Kalina i jestem hodowcą ptaków od najmłodszych lat. Jest to moja pasja, której poświęcam każdą wolną chwilę.

Od 1989r. należę do Stowarzyszenia Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych CANARIA w Ostrowie Wielkopolskim. Zasiadam w zarządzie stowarzyszenia oraz od kilku lat jestem jego skarbnikiem.

CANARIA raz w roku późną jesienią organizuje wystawę połączoną z konkursem, w której biorę aktywny udział. Zdobyte puchary, medale, dyplomy oraz wyróżnienia są dla mnie bardzo ważne i świadczą o wysiłku włożonym w moja hodowlę.

Papugi, które hoduję to: rozella królewska, rozella białolica, papuga czerwonoskrzydła, papuga królewska, aleksandretta obrożna, aleksandretta wielka, barnarda, papuga czerwonoczapeczkowa (pąsoglówka), księżniczka tarczowa, księżniczka słoneczna, nierozłączka czarnogłówka, nierozłączka fischera, nierozłączka czerwonoczelna, wróbliczka, łąkowka wspaniała, łąkówka turkusowa, świergotka seledynowa, świergotka czarnoczapkowa (hudeta), papuga koźia, nimfa, papużka falista, przepiórka chińskia, ryżowiec, zeberka, gołąbek diamentowy, kanarek.

Drób, który hoduję to: paw, uszak, olśniak himalajski, bażant srebrzysty, bażant swinhoe, kaczka mandarynka, kura minora, kura feniks ,kura araukana, kura kochina miniaturowa, kura wandotta, kura hamburska.

Stworzenie warunków w których ptaki chętnie gniazdują nie jest zadaniem prostym, dlatego staram się przeznaczyć dla pary papug ok. 4m3. Jest to klatka o wymiarach 2m x 2m x 1m, co przy dużej hodowli jest sporym wyzwaniem organizacyjnym.